Analisti politik, Petrit Zogaj, ka thënë se ka qenë akt i ulët, ndërsyerja fizike e Arben Gashit ndaj Gazmend Gjyshincës.

Sipas Zogajt, Shala e ka të qartë që Vetëvendosje është subjekti më i madh, dhe do të fiton bindshën në zgjedhjet e ardhshme.

“Edhe sikur te mos ishte prekur me dore (megjithese e paqarte ne video) deputeti Gjyshinca nga Shala, vetem idea qe ai i eshte ndersy fizikisht nje kolegu te tij eshte akt i ulet. Pra, cka po don me arrite me ate veprim? Me e frikesu? Me ia nderru mendjen? Me i thene qe je me i fuqishem? Apo cka me saktesisht?”.

“Sikur mos te ishte qeveri e improvizume kjo e LDK-se, do te ishte bere e madhe qe “pushteti grushton opoziten.” Mirepo, Shala e dine qe s’ka pushtet, e ka te qarte qe LV eshte subjekti me i madhe ne Kuvend, dhe po ashtu e ka te qarte qe LV do te fiton bindshem ne zgjedhjet e ardhshme”, shkruan Zogaj në Facebook.

https://www.facebook.com/petrit.zogaj/posts/10157167257891968