Aktorja ka qënë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetvendosjes dhe ka lënë pas me vota dhe deputet të hershëm të kësaj partie si Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

Aktorja Adriana Matoshi, e cila ka arritur të marrë 10 mijë e 403 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit është zyrtarisht deputete.

Aktorja ka qënë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetvendosjes dhe ka lënë pas me vota dhe deputet të hershëm të kësaj partie si Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

Ditën e sotme Kosova ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve, ku fituese është Lëvizja Vetëvendosje. LVV-ja ka marrë 58 deputetë ndërsa, më e votuara në këtë listë është Vjosa Osmani.