Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore të madhe në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror, duke e mundur Maqedoninë e Veriut me rezultat 5-7.

Kosova ishte në epërsi 4:2 pas pjesës së parë por më pas hasi në vështirësi gjatë pjesës së dytë duke qenë edhe në disavantazh 5:4.

Por, të drejtuarit e Ramadan Cimilit gjendet forcat dhe fituan takimin e luajtur në Shkup.

Kujtojmë, dje ishim mposhtur nga Ukraina 7:1, ndërsa takimi i radhës zhvillohet pas dy dite ndaj Sllovenisë.