Janë publikuar pamjet video të momentit kur kryeministri u tregon gishtin e mesit një sërë të rinjve, që dje në mbrëmje protestuan kundër Edi Ramës, teksa ky i fundit së bashku me Erion Veliajn po ndiznin dritat e pemës së Vitit të Ri në qendër të Tiranës.

Videon e ka përcjellë në rrjetin social dhe ish- deputeti i PD-së Edi Paloka, i cili hedh akuza të rënda në drejtim të kryeministrit, duke e quajtur një monstër që tregon gishtin e mesit në mes të fëmijëve.