“Patriotet e Kosoves nuk erdhen me pizhama, por me uniforma dhe me pajisjet e pergatitjen e duhur per te shpetuar jete. Erdhen dhe po vijne me automjete private, ngarkuar me ndihma.

Nuk kemi nevoje per minishengen, duam lehtesira komunikimi mes nesh: heqje te doganes, shfuqizimin te takses per Kastratin, heqje te roamingut.

Duam te ndjehemi te lire ne token tone dhe nuk do te ndalemi derisa ta realizojme.”, shkruan Prof. Dr Enis Sulstarova nga Tirana, përcjell MekuliPress.