Reuters informon se Kina po dërgon ushtrinë në Rusi, shkruan MekuliPress

Ministria kineze e Mbrojtjes deklaron se vendi po dërgon trupa në Rusi për të marrë pjesë në një stërvitje të përbashkët ushtarake, raporton Reuters.

Sipas agjencisë së lajmeve, Ministria e Mbrojtjes deklaron se në stërvitjen ushtarake do të marrin pjesë edhe India, Bjellorusia dhe Taxhikistani.