Rita Ora vazhdon të korr suksese në arenën ndërkombëtare

Rita Ora në mars të këtij viti publikoi këngën “R.I.P” në bashkëpunim me Sofia Reyes dhe Anittan.

Kënga, e cila numëron 134 milionë klikime në Instagram, së fundi është shpërblyer me çmim në kategorinë “Favorite Video”.

Në këtë kategori, Rita mposhti emra të njohur siç janë Maluma, Daddy Yankee, Camila, e të tjerë.

Suksesit të Ritës i është gëzuar edhe babai i saj, i cili shkëputi një video të shkurtër të kësaj kënge.