Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vazhduar edhe me fitore në peshat e lehta.  Shqiptari ynë Marku arriti fitore me vendim unanim të gjyqtarëve përballë boksierit Jorick Luisetton, shkruan MekuliPress.com

Prej fillimit të meçit, boksieri shqiptar kishte dominimin absolut dhe nuk lejoi befasi deri në fund të meçit, ndonëse nuk arriti të fitonte me nokaut.

Floriani është akoma i pamposhtur, që prej 11 meçeve ka 10 fitore dhe vetëm një barazim.