Serie A mbyll xhiron e 34-të me derbin Juventus – Lazio.

Juve do t’i bëjë nikoqirin skuadrës së Lazio, e cila deri më herët në këtë sezon rivalizoi për titullin e kampionit, shkruan lajmi.net.

Ndeshjet pas pandemisë Covid-19 bënë që Lazio të humb ritmin dhe tanimë vështirë se Juve mund të rrëzohet nga kreu i tabelës.

Skuadrat kanë të sigurt kualifikimin në Ligën e Kampionëve, kështu që kjo ndeshje e sontme luhet për prestigjin.

Ndeshja mes Juventus dhe Lazio luhet me fillim nga ora 21:45, në ‘Allianz Stadium’.