Dua Lipa ka zgjedhur një mënyrë të pazakontë për të promovuar këngën e saj të ardhshme. 28-vjeçarja superyll ndërkombëtar është parë në rrugët e Londrës duke i lejuar “fansat” të dëgjojnë pak nga prodhimi i saj më i ri, i titulluar “Houdini”.

Këngëtarja ju afrua personalisht njerëzve që gjendeshin në rrugë duke u ofruar atyre një dëgjim ekskluziv. Ajo është argëtuar edhe vetë duke bashkëbiseduar me adhurues e duke luajtur, me pankarta dhe topa diskoje. Në pankartën e vendosur në rrugë ishte shkruar “Urime, ju jeni personi i parë që dëgjoni këngën më të re të Dua Lipës”.

Këngëtarja e “Future Nostalgia” fillimisht u argëtua me shoqëruesit e saj, duke ngrënë mëngjes dhe duke nxjerrë sytë nga një gazetë e prerë, për të vëzhguar sheshin ku gjendej. Më vonë u rrethua nga ndihmësit e saj që valëvisnin flamuj. Duket se bashkëpunëtorë të këtij promovimi të pazakontë kanë qenë punonjës të BBC Radio 1.

Dua u shfaq në Londër e veshur një këmishë polo me vija, një pallto lëkure Supreme Schott dhe këpucë Versace.

Kënga pritet të shfaqet premierë të enjten, 9 nëntor. Ky është publikimi i parë nga Dua Lipa, që pas kolonës zanore të Barbie, “Dance the Night Away” dhe pas albumit të vitit 2020, “Future Nostalgia”, i cili ofroi hite si “Don’t Start Now”, “Physical”, “Levitating” dhe “Hallucinate”. / atsh /