Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i ri i përbërjes së re parlamentare e cila sot është mbledhur për herë të parë, njofton News33.

Konjufca në karrigen e të parit të Kuvendit u zgjodh me 69 vota “PËR”, 33 “KUNDËR” DHE ASNJË ABSTEMIN.