Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar qytetarët e besimit mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në Twitter, Kosnett është kujdesur që të uroj qytetarët edhe në gjuhën shqipe.

“Për të gjithë ata që festojnë Bajramin në Kosovë dhe në mbarë botën: Me Fat Fitër Bajrami, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Bayramınız Kutlu Olsun, Eid Mubarak!”, ka shkruar Konsett. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress