Sipas fjalëve të Profesor Marmelski nga igjeratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kancerin, do të ndihmojë të tërhiqet.

Ilaçi i jashtëzakonshëm që mund të bëhët në shtëpi ndihmon në pastrimin e enëve të gjakut, forcon sistemin imunitar, shëron zemrën, pastron veshkat dhe mëlçinë. Ai gjithashtu përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, e mban atë nga infarkti dhe çon në shërimin e atyre që kanë pësuar një goditje në tru. Shumë thonë se është përbërësi më i mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit!

Përbërësit:
– 15 limona

– 1 kg mjaltë shtëpi

– 12 thelbinj hudhër të freskët

– 400 gr grurë

– 400 g arra të freskëta

Përgatitja e grurit:
– Merrni një tas të madh qelqi dhe shtoni grurin në të.

– Hidhni ujë për të qëndruar, më mirë është brenda natës.

– Në mëngjes (pas 12 orësh), derdhni ujin dhe lani mirë kokrrat e grurit, dhe pastaj kaloni nëpër garzë.

– Lejo që gruri i shtrydhur të qëndrojë për 24 orë në enë.

– Pas kësaj, gruri do të jetë gati.

Përgatitja e ilaçit:
– Arrat e pastërta, hudhrat dhe grurin bluaji me ndonjë blurëse (blender).

– Shto 5 limona (duke përfshirë lëvorën), kështu që shtoni ato tek blenderi.

– Pasi te ketë mbaruar procesi i bluarjes, vëndoseni në një kavanoz më të madh.

– Nga 10 limonat e mbetur, merrni vetëm lëngun dhe përzieni me përzierjen e fituar, derisa përzierja të bëhet homogjene.

– Shtoni mjaltin dhe përzieni me një lugë druri për një kohë të gjatë

– Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe lejoni që të qëndroje për 3 ditë në frigorifer, atëherë mund të filloni të konsumoni duke ndjekur udhëzimet e mëposhtme.

Konsumimi i ilaçit:

Merrni 1 deri 2 lugë të përzierjes gjysmë ore përpara:

– mëngjesit

– Mbrëmjes

– dhe para se të shkoni në shtrat

Nëse planifikoni ta përdorni këtë ilaç për trajtimin e kancerit, duhet të merrni 1 deri 2 lugë çdo 2 orë. Sipas Dr. Marmerskit, receta garanton shëndetin dhe jetëgjatësinë, si dhe kurimin e kancerit, duke ruajtur freskinë e trupit, rininë dhe energjinë.

Dr. Mermerski shpjegon më tej se ky ilaç në shtëpi përmban të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për trupin tonë, si: