Joe Biden ka shpallur fitoren si presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por Donald Trump duket se nuk e ka marrë mesazhin.

Ekipi i tij ka deklarauar për mediat se Biden është nxituar me deklaratën që ka bërë pasi gara ende nuk ka përfunduar.

Teksa Trump është raportuar se po luan golf në Virxhinia, në një deklaratë zyrtare ekipi i tij premton që të hënë do të nisin betejën ligjore:

“Duke filluar nga e hëna, fushata jonë do të fillojë ndjekjen penale për të siguruar që ligjet zgjedhore të respektohen plotësisht dhe që fituesi i ligjshëm i zgjedhjeve të ulet në karrigen e Shtëpisë së Bardhë.”

Më herët Trump shkruajti në Twitter, si fituesi i zgjedhjeve ishte ai.