Shkruan: Dr.Dardan Baftiu

Politikanet jane te thirrur dhe ne detyre per te bere politikat e vendit dhe per te plotesuar nevojat e popullit qe i ka zgjedhur.

Ky popull, tani nuk ka nevoje per deklarata mediatike te politikaneve por per kerkimfaljen e tyre per mosdije e neglizhence, futje te shendetesise ne kolaps. Tani, keshtu te thyer, na e leni ne dore neve, neve qe durojme sharjet e ballafaqohemi me popullin e frustruar nga ju cdo dite(me shume te drejte).

Cfar bete ju o mjerana deri sot?!

– late nje intenzive gjysmake, qe nuk mbulon as kerkesat e kryeqytetit e lere me tere vendit
– late mjeket te ikin nga ky vend, 4 vite pa specializime
– late avokatin e popullit te tallet me ne duke i dhene fuqi tna ndali djersen e ballit
– late QKUK-ne pa Oksigjen
– late spitalet rajonale ne humnere(sot nuk kisha as facoleta per te fshire gellin e pacienteve)

– do shkoni te sheroheni ne Sistine apo Gjermani?! Jo jo, ne QKUK patjeter, aty ku nuk donit ta rimekembnit asnjeher.
– ziheshit mes vete per lokacione spitalesh sipas interesave personale
– po ndertoni spital fizioterapie para atyre me te nevojshmeve
– vidhnit ne secilin tender (e sot Coronaprofiteret po shesin ilacet me 2-3 fishin e cmimit)
-pra, gjithcka bete mrapsht, si keni akoma ftyre te dilni ne media?!
Turpi qofte mbi ju e Zoti me popullin e ketij vendi, mjeket e infermieret qe prap nuk po ndalen ne dhenien e ndihmes secilit qe kerkon.