Një raport i ri nga WinFuture shfaq një imazh me dy variante të reja të Huawei Watch GT.

Huawei njoftoi fillimisht GT Watch së bashku me Huawei Mate 20 Pro, me sistemin operativ të quajtur OS Light.

Sipas raportit, dy modelet e reja janë quajtur: Huawei Watch GT Active dhe Huawei Watch GT Elegant.

Sipas raportit, variantet e reja do të kenë të njëjtin ekran OLED prej 1.39 inç dhe Watch GT Active mund të vijë në ngjyrë të bardhë dhe të zezë.

Ndërsa Huawei Watch GT shitet me pakicë për 199 € për versionin Sport dhe 229 € për versionin Classic, një version “Active” mund të kushtojë 249 € ndërsa “Elegant” mund të shkojë për 229 €.