Militantet e PD dhe LSI i kane vene zjarrin institucionit te kryeministrise dhe atij te Kuvendit.

Ata kane hedhur bomba molotov ndaj institucioneve nderkohe qe kryetari i PD-se Basha, teksa ndiqte kete akt te rende, vazhdonte fjalimin i patrazuar duke mos bere asnje perpjekje apo thirrje per te ndaluar edhe pse pas shpines se tij dhe para syve te tij kishte vetem flake.