Mënyra e keqe e jetesës dhe konsumimi i ushqimeve të pashëndetshme shpijnë në akumulimin e panevojshëm të shumë helmeve në trup.

Këto toksina padyshim se janë të dëmshme për neve dhe i pengojnë proceset normale të trupit

Megjithatë, ekspertët tregojnë se ka mënyra natyrale se si mund t’i largoni këto toksina nga trupi dhe të përfitoni shumë.

Disa prej përfitimeve që i keni nga largimi i toksinave nga trupi janë:

– Rritja e disponimit

– Zvogëlimi i rrezikut të kancerit në zorrë

– Lirimi nga gazi, dhimbjet dhe fryrja e barkut

– Ndihmon në humbje të peshës

– E forcon sistemin e imunitetit

– I rritë nivelet e energjisë

Më poshtë e keni një recetë për pastrimin e zorrëve.

Përbërësit:

– Gjysmë gote ujë

– Gjysmë luge çaji kripë deti

– Një lugë gjelle lëng xhenxhefili

– Një gotë lëng molle

– Dy lugë gjelle lëng limoni

Udhëzimet:

Në një pjatë, përzieni të gjithë përbërësit (përveç kripës) dhe i nxehni. Kur fillojnë të dalin fluska, largojeni nga nxehja dhe vendoseni në një gotë. Shtojani kripën dhe përziejeni prapë.

Pijeni një gotë të këtij ilaçi çdo mëngjes në stomak të zbrazët dhe sigurohuni që gjatë ditës të pini mjaftueshëm ujë.

VËREJTJE: Para se të konsumoni çfarëdo recete të mjekësisë alternative, është e rekomandueshme të konsultoheni me doktorin paraprakisht.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress