Afati kalimtar veror po afron, ndërsa disa nga skuadrat e mëdha evropiane vetëm se kanë filluar të përforcohen.

Barcelona ka siguruar tanimë mesfushorin holandeze Frenkie De Jong dhe është në pritje të dyshes Antoine Griezmann dhe Matthijs de Ligt.

Rivali i katalunasve, Real Madrid ka blerë tanimë brazilianin Militao, ndërsa pritet t’i transferojë edhe yjet tjera si Eden Hazard, Christian Eriksen, Paul Pogba dhe Luka Jovic (ky i fundit pritet të zyrtarizohet javën e ardhshme)

Të gjitha lajmet nga Transferimet

Portali i njohur anglez, Skores ka publikuar formacionet e tetë skuadrave të mëdha evropiane dhe ndryshimet që pritet t’i kenë ato në edicionin e ri.

Disa nga transferimet ende nuk janë kryer, por këto janë vetëm parashikime të këtij mediumi për transferimet e mundshme që pritet të ndodhin në verë.

Real Madrid, Atletico Madrid, Paris Saint Germain, Manchester United dhe Juventus pritet të kenë më së shumti ndryshime në edicionin e ri. /Telegrafi/

Më poshtë keni formacionet e mundshme të skuadrave të mëdha evropiane në edicionin e ri: 

Barcelona:

Real Madrid:

Atletico Madrid:

Juventus:

Inter:

PSG:

Man Utd:

Bayern Munich: