Gashi shkoi nga të qenit i pastrehë në një artist që bashkëpunon me disa nga emrat më të mëdhenj të hip-hop-it, shkruan hollywoodlife.

Labinot “Larry” Gashi , i cili njihet me emrin e tij skenik Gashi , ishte në rrugë vetëm disa vjet më parë, por jeta e tij mori një kthesë pasi ai u frymëzua kur pa një billboard të mikut të tij ASAP Rocky ndërsa po shëtiste në Rrugën East Houston në New York City.

“Shikova lart, dhe pashë fytyrën e tij në një billboard, dhe ishte dikush që e dija para se të bëhej ky që është, dhe unë mendoj se ai më motivoi. Unë e përdor si një shembull. Nëse ai do të mund ta bënte atë, pse nuk mundem unë? ”, ka thënë Gashi.

Gashi u nënshkrua pastaj te Jay Z’ Rock Nation dhe RCA – vite pasi Jay hodhi një CD që Gashi i dha gjatë një takimi në plehra.

Më 20 shtator, Gashi lëshoi albumin e tij të parë, të cilin e kishte filluar të punonte kur ishte pa shtëpi në rrugët në New York – tani, ai ka një orë prej 250,000 dollarësh në dore.

“Gjërat kanë ndryshuar, dhe unë jetoj një mënyrë jetese krejtësisht të ndryshme.

Çdo gjë që kam kërkuar po ndodh ngadalë, por unë jam i përgatitur për të sepse më kaluan 10 vjet,” shpjegoi ai. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!