Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot disa ndryshime në qeverinë e drejtuar prej tij. Olta Xhaçka është caktuar ministre e Jashtme, Niko Peleshi ministër i Mbrojtjes, kurse Gent Cakaj paska dhënë dorëheqje të parevokueshme dhe kthehet në kabinetin e kryeministrit.

Kështu qeveria mbushet me njerëz të cilëve nuk u ndihet zëri, njësoj si Bledi Çuçit, apo të tjerëve që gradualisht po kalojnë në anonimitet të plotë, shkruan MekuliPress.