Trajneri i Barcelonës, Quique Setien është në ndjekje të një rekordi.

Përkundër formës së dobët të Barcelonës, Setien akoma mund të barazojë rekordin e Ernesto Valverde.

Trajneri aktual i Barcës ndjek ndeshjen e 10-të pa pësuar humbje, të gjitha këto 10 ndeshje në kuadër të La Liga, transmeton lajmi.net.

Me një ndeshje më shumë pa humbje, ai do të barazojë rekordin më të mirë të Valverde këtë sezon, i cili qëndron në 11 ndeshje, mes Ligës dhe Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e radhës për Barcelonën do të jetë kundër skuadrës së Osasuna, në ‘Camp Nou’.

Mbetet të shihet nëse i shumëkritikuari Quique Setien do të barazojë këtë rekord.