Ish Kryeministri i ndershëm i Kosovës, Albin Kurti përmes një shkrimi në facebok ka reaguar në lidhje me reagimet e fundit të cilat kanë qarkulluar së fundi në median ndërkombëtare për gjendjen e rëndë të pandemisë në Kosovë.

Kryeministri i tradhëtuar i Kosovës e quan “La gestion macabre”, që i bie “menaxhim makabër” duke bërë krahasimin se si ka qenë gjendja e Kosovës në kohën kur VV ka qenë në krye të qeverisë dhe tash me qeverinë Hoti.

“Qeveria koti dhe lidhja aspak demokratike në pushtet nuk janë akademia e Kosovës, por pandemia e saj,” shkruan më tej Kurti, citon MekuliPress.com

Postimi i plotë