Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka sqaruar sërish për largimin 12 ish-deputetëve, të cilët më pas u bënë pjesë e Partisë Socialdemokrate.

Kryeministri në ardhje ka thënë se largimi i tyre ishte krasitje.

I provokuar nga “analistët” në studion e RTV Dukagjini, Albin Kurti ka thënë se krasitja dallon nga lloji i kulturave bujqësore.

Kurti ka thënë se “kastravecat bëhen për disa muaj, kurse për ullinjë duhen 15 vjet, shkruan e pavarura MekuliPress. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!