Mediat në Spanjë kanë shkruar që presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe bordi i tij kanë dhënë dorëheqje, vetëm 24 orë para ndeshjes kundër Juventusit. Skuadra e Blaugranas është në Torino me trajnerin Ronald Koeman, kështu që lajmi vije një ditë para ndeshjes kundër Ligës së Kampionëve.

Sport, Mundo Depertivo, Cadena Ser dhe të tjerave, Bartomeu dhe Bordi i tij i drejtorëve kanë zgjedhur që të dhënë dorëheqje. Ata do të përballeshin me mocion mirëbesimi dhe Bartomeu ka folur kundër idesë së dorëheqjes dje.

Nuk është e qartë se çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit dhe pse është ndërruar opinion, por kjo sigurisht që do ta trazon klubin katalunas. Pozita e Bartomeut kishte qenë në dyshim prej debatit të tij publik me Lionel Messi gjatë verës, ku ai refuzoi ta lejojë largimin e tij.