Siguria ushqimore vazhdon të mbetet një prej temave më të nxehta që shoqëron çdo konsumator sa herë që shkel në supermarket apo ndalet të bëjë pazaret e radhës në tregun e fshatarëve. Edhe pse Autoriteti Kombëtar Ushqimor u bën thirrjeve qytetarëve të mos krijojnë panik pasi ushqimet që qarkullojnë në vend janë të gjithë të certifikuara, rastet abuzive të denoncuara nga qytetarët dhe mediat në vend janë për të vënë duart në kokë. Rasti më i fundit lidhet me një domate, brenda së cilës është rritur një luleshtrydhe !  

Videoja është publikuar nga Olti Curri në Instagram dhe na ka shokuar!

 “Tmerr. (Video nga ndjekësit e faqes time) Prite kur të na dalin kunguj nga veshët dhe banane nga sytë me këto qe po hamë…Zoti i ruajt shqiptarët (se politikanët ruajnë veten)”, shkruan Olti.

Për këtë rast ka reaguar dhe aktori i humorit Bes Kallaku, i cili duket se domaten e ka perimen e preferuar.

“Janë bërë domatet si vezë Kinder. Po i blejmë me pa çfarë dhuratash kanë brenda. Mos ma prek domaten!”, shkruan ai.

Tanimë dihet gjerësisht se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone për të nxitur rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve, por pyetja është: KUR DO TË HYJË NË LOJË AKU?!