Fondi rus i Investimeve Direkte dhe kompania farmaceutike “Hetero” kanë njoftuar publikun për “një marrëveshje për prodhimin në Indi të më shumë se 100 milionë dozave në vit” të vaksinës eksperimentale kundër Covid-19, Sputnik V. kjo njoftohet nga prodhuesit e vaksinës në një njoftim të shpërndarë nga agjencia ruse e lajmeve Tass, përcjell MekuliPress.com.

“Palët parasikojnë që prodhimi i vaksinës të nisë në vitin 2021” shkruhet në deklaratë.