Fjolla Besimi / Facebook

Nuk pe du lulen tande sot, po du qe kur t’eci rruges tem’ mos me m’thane: ta hanksha ‘lulen’.

Nuk po pe du urimin tand sot, kur un i qes hapat rruges me urimin qe frustrimi yt ska me m’bo pishman qe jam dale prej shpise.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

E ti, qe i qet referatet ka 20 rreshta sot tu e uru ‘diten e nanes’, je po aj qe e njek ni grue dej n’shpi 20 minuta tu ja thane fjalet ma t’poshtra qe asaj si heken prej mendje ma shume se 20 dite, e t’ishe ule nja 20 minuta me mendu’ ato 20 minutat e tu e kane ba dikan qe zemra mi dale pi venit dej ka mbrri n’shtepi.

E ti,
mos ma jep lulen n’shesh,
ne t’njejtin shesh ku ti tenton me m’preke,
ne t’njejtin shesh kur ti rri si qen i jarguem tu prite kush kalon me e shfry epshin prej idioti.

Spo du lule 1 dite, 
kur marr therra 364 dite.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress