Gazetari i njohur shqiptar Enkel Demi ka qënë i ftuar ditën e djeshme në emisionin “Tempora” të Sonila Meços.

Moderatorja shtroi pyetjen: ”Mendon se ekziston seksizimi në media?” , dhe Enkeli Demi u përgjigj: ”Ekziston seksismi në media dhe është ambient i ndyrë. Shpesh paragjykohesh nga pamja jashtme ose nga mënyra sesi prezantohesh në kamera. Është ambient i ndyrë, ka prostituticion në media. Për fat të keq e bëjnë njerëz të njohur. Shumë shpesh viktima janë vajza të vogla po edhe djem të cilët duan të bëjnë karrierë.”, shkruan MekuliPress.com

Gjithashtu ai u shpreh se shkaktarët janë ata që kanë gjëra në dorë, pushtetin në media dhe nuk janë pronarët e medias.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress